geri dön

TÜRK DÜNYASıNıN VE TÜRK DiŞ HEKiMLiĞiNiN UNUTULMAZ, HAKKı ÖDEŞiLMEZ HOCASı PROF.DR. ERCÜMENT KONUKMAN VEFAT ETMiŞTiR

Eylül 11, 2014 - Perşembe günü
TÜRK DÜNYASıNıN VE TÜRK DiŞ HEKiMLiĞiNiN UNUTULMAZ, HAKKı ÖDEŞiLMEZ HOCASı PROF.DR. ERCÜMENT KONUKMAN VEFAT ETMiŞTiR

3224 sayılı Türk Dişhekimleri Birliği Kanunu’nun hazırlanmasında ve kabul edilmesinde büyük emeği geçen TDB Onur Üyesi Devlet Eski Bakanı Prof. Dr. Ercüment KONUKMAN’ı kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşıyoruz.

Ülkemizdeki dişhekimliği mesleği; organizasyonu, bilimsel gelişimi ve sanayisi ile bugün  ulusal ve uluslararası camia içerisinde elde ettiği saygın  ve etkili rolünü, müstakil Kanunumuzun sağladığı  rüşdü sayesinde kazanmıştır. Tabii ki kazanımlarımızdaki Sayın Konukman`ın öncülüğü bu manada hiç unutulmayacaktır.

Kendisini daima şükran ve minnet duyguları ile hatırlayacağız ve  sevgiyle anacağız. 

Değerli büyüğümüz Prof. Dr. Ercüment KONUKMAN’a; Allah’tan rahmet, kederli ailesine ve tüm camiamıza başsağlığı diliyoruz.

TÜRK DİŞHEKİMLERİ BİRLİĞİ

Cenaze Programı

11 Eylül 2014 Perşembe
Saat:13:00 - Tören  / İstanbul ÜDF  Prof. Dr. Gazanfer Zembilci Konferans Salonu

Saat:16:40 - Cenaze Töreni / İstanbul Karacaahmet Şakirin Camii

*******

Prof. Dr. Ercüment KONUKMAN

Prof.Dr. Ercüment KONUKMAN, 1933 yılında Gebze’de doğdu. 1959 yılında İstanbul Üniversitesi Dişhekimliği Fakültesi’nden mezun oldu. Ağız, Diş Hastalıkları ve Cerrahisi dalında uzman olan KONUKMAN, bu alanda İstanbul Üniversitesi Dişhekimliği Fakültesinde Ana Bilim Dalı Başkanı olarak çalıştı.

Anavatan Partisi kurucu üyeliği yaptı ve 17, 18 ve 19. Dönemde TBMM’de milletvekili olarak bulundu. Devlet Bakanı olarak görev yaptı.

TDB 3. Olağan Genel Kurulunda (2-3-4 Kasım 1990), 3224 sayılı Türk Dişhekimleri Birliği Kanunu’nun çıkartılmasında göstermiş olduğu üstün gayretlerinden ötürü Prof. Dr. Ercüment KONUKMAN`a  "TDB Onur Üyesi"  payesi verildi.