geri dön

"Toplum Ağız ve Diş Sağlığını Bilgilendirme Kampanyası"

Haziran 14, 2010 - Pazartesi günü


Adana Valiliği ve Adana Dişhekimleri Odasının Ortaklaşa Başlattığı "Toplum Ağız ve Diş Sağlığını Bilgilendirme Kampanyası" Ortak Basın Toplantısıyla Duyuruldu

 

Toplantıya çok sayıda basın mensubu ile dişhekimi katıldı.

Toplantıda halkı bilgilendirme amaçlı hazırlanan afişler tanıtıldı.

Vali İlhan Atış Adana Dişhekimleri Odasının etkinliğinden memnun olduğunu ve tam destek vereceklerini, bilboardlarda yer alacak afişleri çok beğendiğini ve sanatsal bulduğunu açıkladı.

 

Adana Dişhekimleri Odası başkanı sayın Hasan YAMAN'ın  basın açıklaması;

 

 

 Sayın Valim, değerli misafirlerimiz, sayın basın mensupları, sevgili meslektaşlarım, 

      Adana Valiliğimiz ve Adana Dişhekimleri Odamızın birlikte düzenlemiş olduğu “ Sosyal Proje” kampanyamızın ilk tanıtım toplantısına hoş geldiniz diyor şahsım ve yönetim kurulu üyesi arkadaşlarım adına hepinizi saygıyla selamlıyorum.

“ Sosyal Proje” kampanyamızın ilk etabında Kamuoyunu ağız diş sağlığı konusunda bilgilendirmeyi ve bilinçlendirmeyi ele aldık. Seçimler sırasında istişarede bulunduğumuz hekimlere böyle bir kampanyanın faydalı olacağını anlattığımızda, bu fikir tüm hekim arkadaşlarımızca büyük kabul görmüştü. Seçimler sonrası da yönetim kurulumuzda bu konuyu görüşüp olgunlaştırmaya başladık.  

Tam bu sırada Sn. Valimizi ziyarete gittiğimizde kendileri diş sağlığı konusunda insanlarımızın duyarsız olduğunu, ağız sağlığının çok önemli olduğunu ve birlikte düzenleyeceğimiz böyle bir kampanyanın faydalı olacağını belirttiler. Bizler de serbest çalışan dişhekimleri olarak böyle bir kampanyaya seve seve destek olacağımızı belirtip, hazırlıklarımızı yaptık ve şimdi karşınızdayız. 

Sayın Basın Mensupları

Kampanyamız uzunca sürecek ve farklı bölümlerden meydana gelen etkinlikler dizisinden oluşmaktadır. İlk olarak Adana, Osmaniye, Ceyhan’da bilbordlarda arkamda gördüğünüz afişler yer alacak. İnsanların dikkatini dişlerine ve dişhekimlerine çekecek olan bu afişlerden sonra sayın valimizde onay verdiği çok önemli bir projemiz hemen peşinden gelecek.  

Tüm bu yaptığımız ve yapacağımız etkinlikler Türkiye’de bir ilktir.

Yani bu kampanyamız, Valiliğimizin ve Adana Dişhekimleri Odamızın yürüteceği kampanyanın eşi yoktur. Güzel Adanamıza da böylesi önemli konularda Türkiye’ye öncülük etmek yakışır.  

Sözlerimi tamamlamadan önce Bu kampanyamıza sadece şuan değil sürekli destek vereceğini belirten Karma şirketler topluluğunun Türkiye Genel Müdürü sevgili dostum Sn. İsmail Hakkı Uzuna şükranlarımı sunuyorum.

Adanalı, ‘ağa’ insandır. Adanalı deyince gönlü bol cebi dolu insanlar akla gelir. Günümüzde ceplerimiz her ne kadar boş olsada Adanalı olarak gönlümüz hala dopdoludur. Bizim gibi gönlü bol ağaların memleketi güzel Adanamız’da Adana insanı için çalışan böylesi bir Valiye sahip olduğumuz için çok mutluyuz.

Sayın Valim, Serbest çalışan Dişhekimleri sizin önderliğinizde böylesi projeleri gerçekleştirmekten dolayı son derece mutludur.

Tekrar Odamıza hoş geldiniz şeref verdiniz diyor, saygılar sunuyorum.

Dt. Hasan Yaman

Adana Diş Hekimleri Odası Başkanı