geri dön

Odamızın Olağan Genel Kurul ve Seçim Sonucu Oda Başkanımız Dt. Fatih Güler ve Ekibi Odamızın 17. Döneminde de Görev Yapacaktır.

Nisan 18, 2016 - Pazartesi günü
Odamızın Olağan Genel Kurul ve Seçim Sonucu Oda Başkanımız Dt. Fatih Güler ve Ekibi Odamızın 17. Döneminde de Görev Yapacaktır.


Dt. Fatih Güler, “Amacımız; yenilenen diş hekimliğine uygun, diş hekimi profili geliştirmek”

Odamızın tek listeyle gidilen Genel Kurul ve seçimleri sonucu mevcut Başkan Dt. Fatih Güler ve ekibi güven tazeleyerek Adana Diş Hekimleri Odasının 17. Döneminde de görev yapacak.

Kullanılan 174 oy’un 171’ini alan Başkanımız Dt. Fatih Güler ve listesindeki isimler Dt. Hasan Yaman, Dr. Dt. Hasan Boğa, Dr. Dt. İzzettin Çamurdan, Dr. Dt. Metin Ersoy, Dr. Dt. Oğuzhan Ünal, Dt. Nevin Kilecioğlu, Dt. Buket Uğuz ve Doç. Dr. Emre Benlidayı, önümüzdeki günlerde mazbatalarını alıp, görevlerini sürdürecek.

DÜNYA’DA HER ŞEY HIZLA DEĞİŞİYOR

Seçime tek liste girilmesine rağmen oy kullanmaya gelen meslektaşlarına teşekkür ederek minnet duyduğunu söyleyen Oda Başkanımız Dt. Fatih Güler, yaptığı açıklamada “16. Genel kurulu yaptık. 17. Döneme giriyoruz. Meslektaşlarımın bu güzel hafta sonunda gelerek oy kullanmaları beni onurlandırdı. Sonsuz teşekkür ediyorum. Dünya’da her şey hızla değişiyor. Buna bağlı olarak da tüm meslek gruplarının meslek şartları değişiyor. Bizim amacımız gelişen ve yenilenen diş hekimliğine uygun bir diş hekimi profili geliştirmek. Ben 30 yıllık diş hekimiyim. 30 yıl öncesine göre mesleğimiz çok ciddi oranda değişti ve gelişti. Önceki dönemde olduğu gibi önümüzdeki dönemde de bilimsel toplantıları sürdürmeye devam edeceğiz. Ekim ayında Çukurova Diş Hekimliği Günleri (ÇUDİG)’ni yapacağız. Azerbaycan’dan, Türk Cumhuriyetleri’nden konuk konuşmacılarımız olacak. Sağlık Bakalığı’nın açıklamasına göre hekimlerde resen emeklilik yaşı 65’ten 72’ye çıkarıldı.  Bu durumda 23 yaşında kamuda işe başlayan hekim 72 yaşında emekli olacak. 50 yıllık meslek yaşamında gelişmelere ayak uyduramaz ise tedavi konseptlerinde yanlış bilgilere sahip olur ve konunun dışında kalır. Bizim amacımız mezuniyet sonrası sürekli diş hekimliği eğitimi ile önümüzdeki 30-40 yılda meydana gelecek gelişmelere uyum sağlayabilen, kendisini yeniliğe kolay adapte edebilen bir diş hekimi profili oluşturmaktır. Bu dünya gerçeğine de Türkiye gerçeğine de uygun bir profildir. Bütün heyecanımız ve isteğimiz bu yöndedir.” dedi.

GİRİŞİMLERİMİZE DEVAM EDECEĞİZ

Uzun yıllardır oda yönetiminin çeşitli kademelerinde çalıştığını, belli bir tecrübe ve birikimle başkanlığa geldiğini ifade eden Dt. Fatih Güler,”Yönetim kurulumdaki arkadaşlarım da tecrübeli ve yetkin kişiler. Sağlık Bakanlığı’nın Haziran ayının başına kadar durdurduğu; ağız ve diş sağlığı merkezi açmayı zorlaştıran, muayenehane şartlarını çok ağırlaştıran (bir polikliniğe beş tuvalet şartı getirilmesi gibi) hayatın gerçeklerine uymayan yeni sözleşmenin revize edilmesinin sonucunu bekliyoruz. Tüm yönetim kurulundaki arkadaşlarımla birlikte bu konuda girişimlerimize devam edeceğiz.” diye konuştu.