geri dön

ADANA ECZACı ODASı BAŞKANı,GENEL SEKRETERi VE YÖNETiM KURULU ÜYESi, ODA BAŞKANLıĞı'NA SEÇiLEN DT.FATiH GÜLER'E HAYıRLı OLSUN ZiYARETiNDE BULUNDU

Şubat 10, 2015 - Salı günü
ADANA ECZACı ODASı BAŞKANı,GENEL SEKRETERi VE YÖNETiM KURULU ÜYESi, ODA BAŞKANLıĞı'NA SEÇiLEN DT.FATiH GÜLER'E HAYıRLı OLSUN ZiYARETiNDE BULUNDU

 

ADEO'DAN DT. FATİH GÜLER'E "HAYIRLI OLSUN" ZİYARETİ

 

Dt. Fatih Güler, "Sağlık bileşeni üç oda'nın birlikteliği faydalı olur"

 

Adana Eczacı Odası (ADEO) Başkanı Ecz. Ersun Özkan, Genel Sekreter Ecz. Ö. Mürsel Yalbuzdağ ve Yönetim Kurulu Üyesi Ecz. Erdem Kızıltepe, Adana Diş Hekimleri Odası(ADO) Başkanlığına yeni seçilen Dt. Fatih Güler'e hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

 

BİZLER KARDEŞ KURULUŞUZ

Dt. Hasan Yaman'ın istifa etmesinin ardından ADO Başkanlığına yeni seçilen Dt. Fatih Güler'e yeni görevinde başarılar dileyen Adana Eczacı Odası (ADEO) Başkanı Ecz. Ersun Özkan, "Öncelikle oda başkanlığınız hayırlı olsun. 2011 yılında yönetime geldiğimizde ziyaretine geldiğimiz ilk oda yine diş hekimleri odasıydı. Çok iyi ilişkilerimiz var. ADAMOB'ta zaten birlikte çalışıyoruz. Sağlık bileşenleri olarak bizler kardeş kuruluşuz. Ortak yapılacak her çalışmada sizin yanınızda yer alırız. Bundan sonraki süreçte de sizinle ilişkilerimizin daha da iyiye gideceğini biliyoruz. Diş hekimleri, eczacılar ve tabipler Sağlık Platformu kurarak daha sık bir araya gelmeliyiz" şeklinde konuşan ADEO Başkanı Ecz. Özkan, diş hekimi, hekim, eczacı ve sağlık çalışanlarının sorunlarının çözümünde kurulacak Sağlık Platformunun daha sağlıklı yürüyeceğine vurgu yaptı.

 

ÜÇ ODANIN BİR ARADA OLMASI FAYDALI OLUR

ADEO Yönetiminin kendilerini ziyarete gelmesinin memnunluk verici olduğunu ifade eden Adana Diş hekimleri Odası Başkanı Dt. Fatih Güler, "ADEO, ADO ve ATO'nun bir araya gelmesinin sağlık politikaları karşısında ortak akıl yürüterek bir kolaj oluşturulabilir. "Eczacılar ne durumda?" siz bilirsiniz. Diş hekimlerinin durumunu biz biliriz. Tabip odası kendi sorunlarını bilir. Üç odanın bir arada olması faydalı olur diye düşünüyorum"

 

BAKANLIK KENDİ YAPMADIĞINI BİZDEN İSTİYOR

Sağlık kuruluşları yönetmeliğindeki değişikliklerden de söz eden ADO Başkanı Dt. Fatih Güler, "Bizim karşı çıktığımız en büyük madde; A Tipi ADSM'ye %49'na diş hekimi olmayan birisinin sermaye koyup, işletme sahibi olabilmesiydi. Sahte dişçilere fırsat veriliyor ne yazık ki bu konuda bizim karşı çıkışlarımız dikkate alınmadı. Ortada çok çelişkiler var. Sağlık Bakanlığı bütün özel sağlık kuruluşlarından diş hekiminin muayene odasında 12 metrekareyi zorunlu tutuyor. Bu doğru bir kriterdir. Ama bakanlık kendi açtığı Ağız Diş Sağlığı Merkezlerinde bunu uygulamıyor. Küçücük oda da üç tane ünite var. Hekim de hasta da birbirine değerek geçiyor. Engelli platformu yok. Engelli hasta için özel oda yok. Ama yönetmelikle bizlerden öyle şeyler istiyorlar ki şaşırırsınız. Kendi uygulamadığını bizlerden istiyor. Umarız yanlışlardan dönerler" diye konuştu.

Adana Eczacı Odası Yönetiminin ziyaretinde TDB Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Dt. Serdar Ak, ADO Başkan Vekili Dr. Dt. Hasan Boğa, Yönetim Kurulu Üyeleri Dr. Dt. Metin Ersoy, Dr. Dt. İzzettin Çamurdan, Dr. Dt. Oğuzhan Ünal ve Dt. Kadri Tuğbay Atay hazır bulundu.