geri dön

13 Şubat 2016 Tarihinde Prof.Dr. Mete Üngör'ün "Çatlak Dişler ve Vertikal Kök Kırıkları: Sanıldığından Çok Daha Yaygın Olabilir mi?" Konulu Semineri Sundu

Şubat 15, 2016 - Pazartesi günü
13 Şubat 2016 Tarihinde Prof.Dr. Mete Üngör'ün

Dt. Fatih Güler, “Teröre karşı Bayrağımızın tarafıyız”

Oda Başkanımız Dt. Fatih Güler, son günlerde hemen hemen her gün şehit haberleri gelmesinin çok yıpratıcı olduğunu, terörü lanetleyerek taraflarının devlet, millet ve Bayrak olduğunu söyledi.

KINAMAK YETMEZ LANETLİYORUZ

Adana Diş Hekimleri Odası olarak düzenlediğimiz ‘Çatlak Dişler ve Vertikal Kök Kırıkları’ seminerinde konuşan Oda Başkanımız Dt. Fatih Güler, “Biz Adana Diş Hekimleri Odası olarak ülkemize yapılan bu hain saldırılara karşı tarafımız devletimizin, milletimizin, bayrağımızın tarafıdır. Bu hain saldırıların bir an önce önüne geçilmesi gerekmektedir. Buna tepkisiz kalmak elbette mümkün değil. Adanamız yine şehit verdi. Son günlerde neredeyse her gün şehit haberleri geliyor ve bu durum oldukça yıpratıcı. Şehitlerimize Allah’tan rahmet yakınlarına sabır diliyoruz. Terörü kınamak yetmez, şiddetle lanetliyoruz.” dedi.

BAKANLIĞIN TDB VE ODALARDAN GÖRÜŞ ALMASI SEVİNDİRİCİ

Gündemlerinde yaklaşık bir yıldır yeni yönetmelik problemi olduğundan da söz eden Başkanımız Dt. Fatih Güler, “Yönetmeliğin bazı maddeleri danıştay tarafından iptal edildi. Sizlere duyurusunu yapmıştık. Türk Diş Hekimleri Birliği(TDB) ile 4-5 diş hekimliği odası birlikte güzel yeni bir taslak hazırladı. Bu taslağa bizim görüşlerimizi de eklediler. Sağlık Bakanlığı yeni yönetmeliği oluştururken TDB ve diş hekimleri odalarından görüş almasınadan memnuniyet duyuyoruz. Bu şekilde daha iyi bir yönetmeliğe kavuşacağımızı umut ediyoruz. Yönetmelikte birçok madde yumuşatılarak yeniden düzenlendi. Denetim birimlerinde oda temsilcileri olacak. Poliklinik açmada eski yönetmeliğe göre kolaylıklar da sağlandı.” diye konuştu.

STRES DİŞ GICIRTILARINI ARTTIRIYOR

Açılış konuşmasının ardından ‘Çatlak Dişler ve Vertikal Kök Kırıkları’ konulu seminere konuşmacı olarak katılan Başkent Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Restoratif Diş Tedavisi ve Endodonti Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mete Üngör,  katılımcı dişhekimlerine günlük streslerin diş gıcırtılarını artırdığını söyleyerek diş sıkması ve diş çatlaklarının geniş yer tuttuğunu, fındık, fıstık ve buz yemenin bu durumu tetiklediğini, insanların bundan kaçınmaları gerektiğini ifade ederek vakalar hakkında görsel sunumlarla örnekler verdi.

Dişhekimlerinin merak edip, sorduğu soruların yanıt bulmasının ardından Dt. Fatih Güler, Ç.Ü Diş Hekimliği Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. H. Oğuz Yoldaş ile birlikte Prof. Dr. Mete Üngör’e teşekkür ederek plaket takdim etti.