geri dön

09 Ocak Cumartesi Günü Dt. Murat Aydın "Kök Kanallarında Kullanılan Antiseptikler" Konulu Seminer Sundu

Ocak 18, 2016 - Pazartesi günü
09 Ocak Cumartesi Günü Dt. Murat Aydın

Dt. Fatih Güler, “Bilimsel toplantılarımızla farkındalık yaratıyoruz”

Oda Başkanımız Dt. Fatih Güler, oda olarak düzenledikleri ‘Kök Kanallarında Kullanılan Antiseptikler’ konulu seminerde TDB ve diş hekimleri odaları olarak mezuniyet sonrası mesleğine önem veren, bilgilerini sürekli güncelleyen başka meslek grubu olmadığını söyledi.

EĞİTİMLERE KATILMAK EMEKTİR

Türkiye’de Türk Diş Hekimleri Birliği(TDB) ve dişhekimleri odaları olarak bilimsel eğitimleri önemsediklerini belirten Oda Başkanımız Dt. Fatih Güler, “Biz dişhekimleri farkındalık yaratarak yaşamımızı sürdürüyoruz. Bizler kadar kendi bilgilerini güncelleyen, eşi ve çoçuğuna ayıracağı zamandan feragat edip, düzenli olarak eğitimlere katılan başka meslek grubu yoktur. Ay’da enaz iki kez toplantı yapıyoruz, katılım oranı oldukça yüksek oluyor. Yoğun katılımınız ve yakın ilginizden dolayı tüm meslektaşlarıma minnettarım. Ben sizlerden hastalarınızla kurduğunuz iletişimlerde bizlerin bu farkındalığından bahsetmenizi rica ediyorum. 30-40 yıllık meslektaşım dahi eğitimlere katılarak bilgilerini tazeliyor, konuşmacıları dinliyorsa, gayret ediyorsa, emek veriyorsa burada var olan farkındalığı herkesin bilmesi lazım. Siz meslektaşlarımın yaptığı bir dolgu veya kanal tedavisinin bedelinde burada ki emeklerinde yattığının bilinmesi gerekir.” şeklinde konuştu.

Çukurova Diş Hekimleri Günlerinin Adana yapılacağı bilgisini de veren Başkan Dt. Fatih Güler, “Ulusal bayuta taşıyacağımız ÇUDİG ile hem mesleğimizi hem de Adana’mızı daha iyi noktaya getirmek istiyoruz. Gelişen dişhekimliği konularındaki değişik projelerimizi zamanı geldikçe sizlerle paylaşacağız. Bu anlamda bu gün değerli bilgilerini bizlerle paylaşacak olan meslektaşım Murat Aydın’a çok teşekkür ediyorum.” dedi.

DR. MURAT AYDIN BİLGİLENDİRDİ

‘Kök Kanallarında Kullanılan Antiseptikler’ konulu seminere konuşmacı olarak katılan Dr. Murat Aydın, "Kanal tedavisi yaparken dişin içerisine kullanılabilen ilaçlar ve iltihap yapabilen mikroplar konusunda" meslektaşlarına seminer verdi. Dr. Aydın, yaptığı konuşmada hangi antibiyotiklerin diş apselerini kolayca iyileştirdiğini ve hangi ilaçların iltihabı azalttığına yer verdi.